Jak działa system multiroom?

Jeżeli kochacie muzykę tak bardzo, że nie chcecie się z nią rozstawać w swym domu ani na minutę, ale nie satysfakcjonuje was spacerowanie po nim z przenośnym głośnikiem (a już na pewno nie z grającym telefonem), to potrzebujecie jakiegoś inteligentnego systemu nagłośnienia. Poznajcie system multiroom!

Kategoria: Blog

Sonos Connect ZP 90

System multiroom to domowy, inteligentny zestaw audio, który nie musi wymagać okablowania (podstawą łączności jest bluetooth oraz dostęp do internetu) i którym można sterować z dowolnego miejsca w domu przy pomocy aplikacji. Niesamowita wygoda! Dzięki rozmieszczeniu głośników możemy przechodzić z pomieszczenia do pomieszczenia i w każdym z nich nasze aktualne urządzenie będzie odtwarzać muzykę. System multiroom daje nam również możliwość uruchomienia w każdym pomieszczeniu innego rodzaju muzyki, co pozwoli np. na utworzenie pomieszczeń tematycznych podczas imprezy. Rozwiązań technologicznych dla systemów multiroom na rynku znajdziemy wiele. Najwygodniej jest jednak kupić taki, który oferuje możliwość rozbudowy zestawu: zaczniemy od jednostki centralnej i np. jednego głośnika, a z czasem nabędziemy następne, do wszystkich wymagających tego pomieszczeń. Przyjrzyjmy się takiemu przykładowemu zestawowi firmy Sonos.

Sonos Connect ZP 90

Sonos Connect ZP 90  to system multiroom, który podłącza się do określonego (lub ulubionego) źródła audio w tradycyjny, przewodowy sposób oraz do routera i… gotowe. Od teraz możemy sterować nim poprzez sprzęt audio albo przy pomocy smartfonu, tableta lub komputera. W odwodzie pozostaje jeszcze kontroler z dotykowym ekranem. Godny zauważenia jest fakt, że w systemie Sonos Connect ZP 90 sterowanie może odbywać się niezależnie, z kilku źródeł. Nie ma powodu do obaw o zasięg: nad wszystkim czuwa działający w oparciu o strukturę MESH i mostkowaniu sieciowym system SonosNet 2.0. Dzięki temu dźwięk nie tylko odtwarzany jest we właściwym momencie, ale też system multiroom oferuje dostęp do naszej biblioteki audio i nieprzebranych zasobów Internetu. Sonos Connect ZP 90 obsługuje szeroką gamę formatów audio: MP3, MPEG4, WMA, FLAC, Audible, Apple Lossless, ale taż nieskompresowane WAV oraz AIFF. Współpracuje z popularnymi systemami operacyjnymi komputerów (Windows, Mac OS), obsługuje internetowe stacje radiowe (streaming MP3 i WMA). Oferowana przez Sonos Connect ZP 90 jakość dźwięku to: THD i N <0,009% w zakresie częstotliwości 20Hz-20kHz.